CiekawostkiNa tej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych informacji na temat sprzętu komputerowego, notebooków itp.1. Notebook przyszłości.
Czy notebook przyszłości będzie wyglądał podobnie do tego ze zdjęcia:?? czytaj

Notebook przyszłości

"Wyświetlacz jak z gumy i 256-rdzeniowy procesor!

Laptop przyszłości będzie składany – zostanie wykonany w ten sposób, aby każdy mógł go wygodnie przenosić, np. w tylnej kieszeni spodni.
Opracowany specjalnie dla niego wyświetlacz OLED będzie się rozciągał do wielkości pożądanej przez użytkownika i będziemy mogli go w każdej chwili odłączyć od komputera, aby ułatwić sobie przenoszenie sprzętu.
Ekran będzie cieniutki i lekki, zaś jakość obrazu – fenomenalna.
Dodatkowo zaoferuje wirtualną klawiaturę, która będzie na tyle wygodna, że przygotowywanie dłuższych tekstów odbywać się będzie w bardzo komfortowych warunkach.
Nie zabraknie też funkcji rozpoznawania głosu – tak, odpowiedzialny za tę funkcjonalność będzie właśnie wyświetlacz.
Nietypowy notebook zaoferuje też łączność 6G (550 Mbps) oraz niewielką baterię, która zapewni od 5 do 7 dni pracy na jednym ładowaniu. Nie zabraknie też 256-rdzeniowego procesora, jak również aplikacji mogących w pełni lub niemal w pełni wykorzystywać tak pokaźną liczbę rdzeni. Nie trzeba chyba wyjaśniać, jak ogromnie i niesamowicie wydajny będzie taki sprzęt.
To oczywiście nie koniec rewelacji. Komputer zostanie wykonany z nieprawdopodobnie lekkich, ale równie solidnych i wytrzymałych materiałów – lepszych pod względem jakości od tytanu. Waga całego zestawu będzie wynosić – uwaga, uwaga – zaledwie 0,22 kg."
źródło (15.08.2008): http://pclab.pl/news33502.html
2. Komputery przenośne wyposażone w nowe procesory graficzne serii GeForce 400M. czytaj

ACER 5745DG

"Firma Nvidia przedstawiła serię procesorów graficznych Nvidia GeForce 400M, obsługujących technologię Nvidia Optimus i Nvidia 3D Vision, przeznaczonych do montażu w nowej generacji komputerów przenośnych.
Obsługa technologii Nvidia Optimus jest jedną z najważniejszych cech procesorów graficznych serii GeForce 400M. Komputer wyposażony w tę technologię może automatycznie włączać lub wyłączać procesor graficzny, co umożliwia osiągnięcie dłuższego czasu pracy na akumulatorach.
Seria Nvidia GeForce 400M to pierwsze procesory graficzne oparte na architekturze Fermi, które zostały przeznaczone dla komputerów przenośnych i zbudowane od podstaw z myślą o współpracy z platformą DirectX 11.
Po połączeniu procesorów graficznych serii GeForce 400M z okularami 3D Vision i monitorem obsługującym tę technologię można oglądać obraz stereoskopowy. Dzięki technologii 3D Vision, użytkownicy otrzymują dostęp do materiałów trójwymiarowych (w tym ponad 425 gier, filmów Blu-ray, fotografii i klipów wideo strumieniowanych przez internet).
Modele komputerów przenośnych wyposażonych w procesory graficzne serii GeForce 400M i okulary 3D Vision trafią do sprzedaży wkrótce po premierze. Wśród pierwszych modeli tego typu znajdą się Acer Aspire 5745DG (z procesorem graficznym GeForce GT425M) oraz Asus G53Jw (z procesorem graficznym GeForce GTX 460M). Dzięki wbudowanej obsłudze technologii Nvidia 3DTV Play, będzie można podłączyć komputer do nowego telewizora 3D i wyświetlać trójwymiarowe materiały."
źródło (6.09.2010): http://tech.wp.pl
foto:http://acer4u.in.th
3. Kilka przykładów dlaczego należy czyścić wentylatory w notebookach! czytaj

Czyszczenie i konserwacja

Wielu z użytkowników komputerów lub notebooków nie zdaje sobie sprawy jak bardzo ważne jest czyszczenie i konserwacja układów chłodzenia. Szczególnie dotyczy to komputerów przenośnych, w których układy chłodzenia i wyloty powietrza są niewielkie i bardzo szybko zbiera się w nich zanieczyszczenie. Używając notebooków nie zdajemy sobie sprawy z tego, że powinniśmy od czasu do czasu (jak to robimy z samochodami...) oddać taki komputer na przegląd. Każdy serwis ma w swojej ofercie taką usługę i warto z niej korzystać. Jak często? No tak... odpowiedź nie jest prosta. Czasami jest to okres co kilka miesięcy czasami raz na rok, a niekiedy i rzadziej. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach pracuje nasz sprzęt.
Praca notebooka z wysoką temperaturą (nadmierne nagrzewanie w okolicy układów chłodzenia) i wyłączanie się sprzętu podczas pracy to już poważny sygnał, aby sprzęt wyczyścić. Nie należy zwlekać w takich przypadkach, aby nie było za późno.

Aby zobrazować o czym mowa przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych po rozebraniu notebooka.

W firmie NTBserwis usługa konserwacji polega na dokładnym wyczyszczeniu układu chłodzenia, płyty głównej i pozostałych komponentów notebooka z kurzu i zanieczyszczeń i wymianie past termoprzewodzących i termopadów na procesorach i grafikach.

  • fan w toshiba a200 wentylator asus wentylator toshiba wentylator compaq wentylator fujitsu-siemens wentylator w notebooku HP wentylator w Lenovo komputer stacjonarny