Przeglądy okresoweWielu z użytkowników komputerów lub notebooków nie zdaje sobie sprawy jak bardzo ważne jest czyszczenie i konserwacja układów chłodzenia. Szczególnie dotyczy to komputerów przenośnych, w których układy chłodzenia i wyloty powietrza są niewielkie i bardzo szybko zbiera się w nich zanieczyszczenie. Używając notebooków nie zdajemy sobie sprawy z tego, że powinniśmy okresowo oddać taki sprzęt na przegląd.
Każdy serwis ma w swojej ofercie taką usługę i warto z niej korzystać. Jak często? No tak... odpowiedź nie jest prosta. Czasami co kilka miesięcy lub raz na rok, a niekiedy i rzadziej. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach pracuje nasz sprzęt.

Praca notebooka z wysoką temperaturą (nadmierne nagrzewanie w okolicy układów chłodzenia) i wyłączanie się sprzętu podczas pracy to już poważny sygnał, aby sprzęt wyczyścić. Nie należy zwlekać w takich przypadkach, aby nie było za późno.

Aby zobrazować o czym mowa przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych po rozebraniu notebooka.

W firmie NTBserwis usługa konserwacji polega na dokładnym wyczyszczeniu i konserwacji układu chłodzenia, płyty głównej i pozostałych komponentów notebooka z kurzu i zanieczyszczeń oraz wymianie zużytych past termoprzewodzących i termopadów na procesorach i grafikach.

  • fan w toshiba a200 wentylator asus wentylator toshiba wentylator compaq wentylator fujitsu-siemens wentylator w notebooku HP wentylator w Lenovo komputer stacjonarny